1. تاسیس کتابخانه الکترونیک مرکز

در این مرحله، کتابخانه دیجیتالی مرکز، حداقل با 2000 جلد کتاب شناسایی شده  راه اندازی خواهد شد.  با دیجیتالی شدن این منابع عظیم تاریخی و در دسترس بودن آن به شیوه های مختلف مانند: انتشار در وب سایت ، نرم افزار و موبایل، امکانات بی نظیری در اختیار محققین مراکز مختلف تحقیقاتی و اجرایی قرار خواهد گرفت.

در ایران، تنها مرکز تخصصی که در این زمینه فعالیت دارد مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی(نور) است. که به صورت عمومی در همه حوزه های علوم اسلامی، نرم افزار تولید می کند. با تبدیل منابع مکتوب دوره مغول به قالب نرم افزار در دانشگاه زنجان، مرکز ایلخانی شناسی نخستین مرکز تخصصی دانشگاهی کشور خواهد بود که در این حوزه  به فعالیت می پردازد.مرکز می تواند در آینده، تبدیل به مرکز تخصصی تبدیل منابع به نرم افزار های سفارشی برای رشته های مختلف دانشگاهی باشد.

  1. طراحی وراه اندازی وب سایت مرکز

راه اندازی وب سایت تخصصی چند زبانه مرکز با امکانات حرفه ای :

الف بانک اطلاعاتی پژوهشگران تاریخ مغول:

در سراسر دنیا اساتید مختلفی وجود دارند که به صورت مستقل در عرصه های گوناگون فرهنگ وتاریخ مغول کار می کنند. متاسفانه این گروهها هیچ ارتباط سازماندهی شده ای با هم ندارند. با تاسیس این مرکز، افراد مذکور شناسائی و رزومه و شبکه های ارتباطی آنها با دیگر پژوهشگران در صفحات مربوط به آنان درج شده و پژوهشگران جهان از طریق این مرکز می توانند از آخرین اقدامات درزمینه تحقیقات مغول شناسی مطّلع شوند

ب- اطلاع رسانی تخصصی فعالیتهای مرکز

برخی فعالیت های مرکز نظیر: برگزاری کارگاه، کنفرانس و غیره از این  طریق اطلاع رسانی خواهد شد.

پ) دسترسی تحت وب کتابخانه دیجیتال

پس از دیجیتالی شدن منابع دوره، این کتابها از طریق مرکز به صورت آنلاین در اختیار پژوهشگران سراسر دنیا قرار خواهد گرفت.

ت) راه اندازی سامانه آموزش های مجازیLms

در جهت ارائه آموزش های متعدد برپایه اینترنت، راه اندازی مرکز یادگیری الکترونیکی در دستور کار قرار دارد. مرکز از این طریق می تواند خدمات خود را در سراسر دنیا به علاقمندان حوزه ایلخانی شناسی  ارائه نماید.برای این منظور تولید محتوا برای سامانۀ یادگیری الکترونیکی (eLearning ) مد نظر خواهد بود

ث) سامانه ارتباطات علمی الکترونیکی:

این سامانه در ذیل وب سایت اصلی مرکز، وظیفه ارتباط علمی با پژوهشگران دنیا را عهده دار خواهد بود و می تواند به صورت آنلاین و آفلاین به ارائه خدمات پرداخته و اطلاعات را به صورت سریع به ایمیل پژوهشگران ارسال نماید.

 

  1. تجهیز دفتر مرکز

دفتر مرکز در محل دانشکده علوم انسانی قرار دارد. هدف از تاسیس این مرکز مدیریت امور خواهد بود. بدیهی است برای این منظور برخی امکانات اولیه به شرح زیر تدارک دیده شده است.

اتاق مدیریت مرکز

اتاق جلسات

اتاق امور فنی و اجرائی

سالن همایش و کنفرانس.

دفتر مرکز، در جنب سالن منزوی واقع شده و در همه حال می تواند از امکانات این سالن  110 نفره برخوردار باشد مضافا این که مرکز به عنوان یک مکان پژوهشی ذیل دانشگاه زنجان، در مواقع لازم و به صورت موردی قادر به استفاده از امکانات کل دانشگاه برای ایفای تعهدات خود می باشد.

 


اطلاعات تماس

مرکز ایلخانی شناسی

تلفن  : 33054099-024 
 فکس : 32283201-024
ایمیل :  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خدمات ما

  • انجام پروژه های تحقیقی
  • تولیدداستان ، فیلمنامه و انیمیشن
  • تولیدفیلم های کوتاه و بلند
  • حمایت از تالیفات نویسندگان
  • برگزاری کارگاههایی تخصصی

همکاران ما

  • معاونت امور پژوهشی مرکز آموزش و پژوهشهای بین المللی وزارت امور خارجه
  • دفتر نمایندگی  وزارت امور خارجه  در استان زنجان